تصویر لودر
بروز وب

5 روش برای افزایش سرعت سایت وردپرسی

زمان مطالعه این آموزش: 3 دقیقه

دراین مقاله قصد داریم به روش های افزایش سرعت سایت وردپرسی که یکی از مهم ترین فاکتور ها ومعیار های عملکرد هر سایت محسوب میشود بپردازیم.درواقع هر وب سایت درکنار تمامی خصوصیات خود نیازمند یک عامل بسیار مهم تحت عنوان سرعت است که عملکرد آن را بهبود ببخشد.بنابراین افزایش سرعت سایت یک امر بسیار مهم و اجتناب ناپذیر برای هر وب سایت به حساب می آید.

همچنین داشتن سرعت و عملکرد مطلوب یک معیار مهم برای عموم افراد و مخاطبان نیز به در نظر گرفته می شود چرا که سرعت مناسب سایت باعث می شود مخاطبان زودتر و سریع تر کارهای مورد نظر خود را انجام دهند. و این برای هر سایتی یک امتیاز خیلی خوب محسوب میشود. امروزه اغلب سایت های ایران و حتی جهان با هدف ظاهری ساده  کاربری آسان و همچنین سرعت مناسب طراحی میشوند که همین امر نشان دهنده اهمیت افزایش سرعت یک سایت است.

در حال بارگذاری پخش کننده...

از آنجایی که اکثر سایت های وردپرسی از امکانات و افزونه های متنوع و نسبتا سنگینی برخوردارند کند شدن و کاهش سرعت امری طبیعی است.

راهکار ها و روش های زیادی برای افزایش سرعت سایت وردپرسی وجود دارند که می توان با در نظر گرفتن نوع وب سایت و امکانات آن از این روش ها استفاده کرد.

ما دراین جا به معرفی پنج تا از بهترین روش های افزایش سرعت سایت های وردپرسی میپردازیم که تاثیر بسیار زیادی در بهبود و افزایش سرعت سایت دارند.

1.حذف پلاگین ها و افزونه های اضافی

برخی مواقع بسیاری از سایت ها برای کوچک ترین کارها و فعالیت های خود به نصب افزونه و پلاگین روی می آورند که کاملا اشتباه است و تاثیر مستقیم بر کند شدن سایت میگذارد. بنابراین پیشنهاد میشود که برای انجام کار های ساده تر از نوشتن کد استفاده شود و انجام همین کار به ظاهر ساده و کوچک تاثیر محسوسی بر افزایش سرعت سایت وردپرسی دارد.

 

2.بهینه سازی تصاویر سایت

کاهش حجم تصاویر استفاده شده در سایت می تواند تاثیر مناسبی روی اافزایش سرعت سایت وردپرسی داشته باشد. برای این کار می توانید از افزونه wp smush استفاده کنید و یا اینکه به صورت دستی قبل از آپلود تصاویر را بهینه سازی کنید. پیشنهاد ما استفاده از روش دستی هست چرا که wp smash نیز یک افزونه محسوب می شود و هرچه تعداد افزونه های سایت کم تر باشد تاثیر بیشتری بر روی افزایش سرعت سایت میگذارد. برای روش دستی میتونین از سایت https://compressjpeg.com استفاده کنید

سرعت سایت وردپرسی بروز وب

3.بارگذاری تنبل

استفاده از حالت lazy load  یا بارگذاری تنبل

بارگذاری تنبل به این صورت است که تا زمانی که کاربران قصد مشاهده همه قسمت های وب سایت را نداشته باشند،تصاویر آن قسمتها برایشان بارگذاری نشود یعنی درواقع تا زمانی که کاربر فرایند اسکرول کردن و یا پایین کشیدن صفحه را انجام ندهد، باقی قسمت های سایت برای او نمایان نمیشود.این حالت که lazy load  یا حالت تنبل نام دارد نیز تاثیر قابل قبول و نسبتا زیادی در افزایش سرعت سایت وردپرسی میگذارد.

4.فعال سازی سیستم کش مهمترین کار برای افزایش سرعت سایت وردپرسی

یکی از مهم ترین روش های افزایش سرعت سایت فعال سازی قابلیت کش هست که درواقع باعث  میشود میزان درخواست های ارسال شده به سمت سرور به شدت کاهش پیدا کند.انجام این کار تاثیر چشمگیر و زیادی بر افزایش سرعت سایت دارد.برای فعال سازی و استفاده از این قابلیت و ویژگی میتوانید از دو افزونه wp rocket  و light speed cash استفاه کنید.نکته قابل توجه این است که نیاز به نصب هردو افزونه ندارید و برحسب نوع سرور خود می توانید یکی از این دو افزونه را نصب کرده و از آن استفاده کنید

 

سرعت سایت وردپرسی

 

Group 260 min

 

5.استفاده از CDN

 دریافت پاسخ از نزدیک ترین سرور. یکی از روش های مهم و قابل توجه در افزایش سرعت سایت وردپرسی ، استفاده از این قابلیت است که باعث میشود پاسخ های دریافتی از سمت نزدیک ترین سرور و نزدیک ترین فاصله جغرافیایی دریافت گردد.درواقع این کار علاوه بر کاهش حجم ترافیک سرور موجبی افزایش سرعت  سایت نیز میشود.

یکی از بهترین CDN های موجود که رایگان نیز هست کلودفلیر هست که میتوانید از آن استفاده کنید  https://www.cloudflare.com

امیدواریم توانسته باشیم نکات آموزنده ای به شما عزیزان در رابطه با افزایش سرعت سایت وردپرسی گفته باشیم اگر سوال یا پیشنهادی داشتین میتوانید از راه های ارتباطی موجود در سایت با ما در ارتباط باشید  ممنون از همراهیتون.